Komunikat o błędzie

  • Warning: file_put_contents(temporary://filextY6qx): failed to open stream: "DrupalTemporaryStreamWrapper::stream_open" call failed w file_unmanaged_save_data() (linia 1983 z /www/mkwitm_www/www/mkwitm.omegaitc.pl/includes/file.inc).
  • Nie udało się utworzyć pliku.

Witajcie w Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin! Zapraszamy do przeżycia niezwykłej przygody z historią, która na długo zostanie w Waszej pamięci.

Opowiemy Wam historię przebiegi Kampanii Wrześniowej na terenach Modlina, Nowego Dworu Mazowieckiego, oraz samej Twierdzy „Modlin”, a także o roli twierdzy w czasach napoleońskich, i czasach II Wojny Światowej.

"Kampania Wrześniowa 1939"

10 września 1939 r. pod obsadzoną już polskimi żołnierzami Twierdzę Modlin podchodzą Niemcy. Wkrótce dowództwo nad Twierdzą przejmuje gen. Wiktora Thommeé, który otrzymuje rozkaz utworzenia Obozu Warownego „Modlin”. Prawie 40 tys. polskich żołnierzy broni Twierdzy aż do 28 września, kiedy to zmuszony brakiem amunicji, leków i zapasów gen. Thommeé podpisuje kapitulację Twierdzy. W walkach zginęło wówczas 1907 żołnierzy, a ponad 4000 było rannych.

Odwiedź nas już dzisiaj! Chcesz przyjechać większą grupą – zadzwoń +48 796 468 624