Komunikat o błędzie

  • Warning: file_put_contents(temporary://fileh1OLlF): failed to open stream: "DrupalTemporaryStreamWrapper::stream_open" call failed w file_unmanaged_save_data() (linia 1983 z /www/mkwitm_www/www/mkwitm.omegaitc.pl/includes/file.inc).
  • Nie udało się utworzyć pliku.

Twierdza "Modlin"

Początki Twierdzy „Modlin” sięgają czasów szwedzkiego króla Karola Gustawa, który założył w miejscu obecnej Twierdzy Modlin obóz warowny. W 1806 r. w ramach projektu budowy szeregu twierdz na terenach Księstwa Warszawskiego, decyzję o budowie twierdzy u ujścia Narwii do Wisły podejmuje Napoleon Bonaparte.
Pod zaborem rosyjskim Twierdza zostaje o koszary i łańcuch fortów o łącznej długości 30 km. W 1918 r. władzę w Twierdzy przejmuje ówczesne Wojsko Polskie. W czasie II Wojny Światowej Twierdza Modlin i okolice stają się areną krwawych i zaciętych walk wojska polskiego z niemieckim najeźdźcą.
Dziś Twierdza „Modlin” to przede wszystkim tzw. "koszarowiec" (cytadela) - najdłuższy w Europie budynek fortyfikacyjny, pozostałości bram i murów fortecznych oraz zlokalizowany na przeciwległym brzegu Narwii spichlerz. Twierdza „Modlin” jest międzynarodowym zabytkiem architektury, który w swojej historii gościł żołnierzy aż czterech armii świata – w tym najsilniejszych na ówczesne czasy armii Francji, Niemiec i Rosji.

Odwiedź nas już dzisiaj! Chcesz przyjechać większą grupą – zadzwoń +48 796 468 624