Komunikat o błędzie

  • Warning: file_put_contents(temporary://fileOiiJKu): failed to open stream: "DrupalTemporaryStreamWrapper::stream_open" call failed w file_unmanaged_save_data() (linia 1983 z /www/mkwitm_www/www/mkwitm.omegaitc.pl/includes/file.inc).
  • Nie udało się utworzyć pliku.

O nas

Misją Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin jest zachęcanie dzieci, młodzieży i dorosłych do naśladowania i wdrażania w życie cnót charakterystycznych dla polskiego żołnierza – godności, honoru, bohaterstwa i szacunku dla tradycji wojska polskiego

Misję tą realizujemy, szerząc wiedzę o roli Twierdzy Modlin i polskich żołnierzy w czasach zaboru rosyjskiego, a także w Kampanii Wrześniowej 1939 roku. W twierdzy „Modlin”, a także okolicach Modlina i Nowego Dworu Mazowieckiego rozgrywały się bowiem niezwykle istotne z punktu widzenia obronności Polski wydarzenia, o których nie można zapomnieć, o których warto wiedzieć.

Fakty Muzeum

Nieprzerwanie od 2004 roku; w 2017 roku gruntowny remont w Muzeum, nowa ekspozycja i nowoczesna technologia "beaconów" uczynią zwiedzanie jeszcze ciekawszym [...]
Tylko 10 minut drogi od Lotniska Modlin, i 5 minut drogi od Nowego Dworu Mazowieckiego [...]
5 sal ekspozycyjnych, inscenizacja bombardowania Junkersów, replika bunkra-prochowni [...]

Dlaczego warto nas odwiedzić?

Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin zostało utworzone w budynku dawnych koszar oficerskich, na terenie Modlina-Twierdzy. W 2017 roku obiekt przeszedł gruntowny remont, dzięki czemu ekspozycja zyskała jeszcze lepszy, ciekawszy wymiar. Muzeum rozpoczyna swą historyczną opowieść od Kampanii Wrześniowej ’39 r. II Wojny Światowej, obrony Twierdzy „Modlin” – jednej z największych europejskich budynków fortyfikacyjnych. Punktem kulminacyjnym jest replika prochowni pełniącej rolę bunkra, gdzie można na własnej skórze odczuć namiastkę grozy nalotu niemieckich bombowców. Opowieść sięga także czasów napoleońskich i roli Twierdzy „Modlin” w czasach carskiej Rosji i rozbiorów Rzeczypospolitej Polskiej.
Nasze Muzeum nie stroni od innowacji – zwiedzaj je ze swoim smartfonem dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii "beaconów" – dzięki nim odkryjesz jeszcze więcej kart historii, a zwiedzanie stanie się ekscytującym przeżyciem.

Odwiedź nas już dzisiaj! Chcesz przyjechać większą grupą – zadzwoń +48 796 468 624